Šokolādes un mandeļu kūka bez miltiem

dsc_7302Šī šokolādes kūka no ārpuses ir ar kraukšķīgu garoziņu, bet mīkstu un sulīgu viducīti. Tās sastāvā nav kviešu milti, bet mandeles. Kūkai ir intensīva un bagātīga šokolādes garša, taču riekstu klātesamība ir tikai jaušama. Iesaku to pasniegt viegli uzsildītu kopā ar vaniļas saldējumu, jo tad kūkas tekstūra kļūst mīksta un valga.

Sastāvdaļas (20-22 cm diametra lielai kūku formai):

  1. 200 grami šokolādes
  2. 200 grami sviesta
  3. 4 lielas olas
  4. 200 grami cukura
  5. 170 grami mandeļu milti
  6. šķipsniņa sāls
  7. tējkarote kakao kūkas apkaisīšanai
  8. tējkarote sviesta-kūkas formas ieziešanai

Vispirms sagatavojiet cepamo formu- tā jāizklāj ar cepamo papīru un kārtīgi jāieziež ar sviestu.

Šokolādi un sviestu (200 gramus) izkausē katliņā uz ļoti lēnas liesmas, nepārtraukti maisot. Kad iegūta viendabīga  masa, to liek atdzesēties. Tikmēr atdala olu baltumus no dzeltenumiem. Dzeltenumus saputo ar cukuru, līdz masa kļūst gaiši dzeltena. Pievieno šokolādes masu, sāli un mandeļu miltus. Visu izmaisa. Tad puto olas baltumu, līdz izveidojušās stingras putas,  tās lēnām iecilā šokolādes masā. Nesteidzieties.

Kūku cep 180 grādos 40 minūtes (var atšķirties no krāsns īpašībām). Pārbaudot kūkas vidu ar koka irbulīti, pie tā būtu jāpielīp mitrām drupačām. Ja vēlaties, lai kūkas vidus būtu plūstošāks, to var cept arī 35 minūtes, tādā gadījumā kūkai pēc cepšanas jāļauj 2-3 stundas atpūsties ledusskapī.

Kūku var pasniegt aukstu (tā vislabāk garšo manam vīram) vai istabas temperatūrā. Taču man vislabāk tā garšo, ja kūku uz neilgu brīdi pirms pasniegšanas uzsilda krāsnī un pārkaisa ar nesaldinātu kakao.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s