Vistas fileja rīvmaizē jeb vistas nageti

Tā kā šodien ir starptautiskā sieviešu diena, bet pusdienas ēdīšu viena, manā virtuvē tapa īsti sievisķīgas pusdienas- vistas fileja un salātiņi. Ja vistas krūtiņu pirms cepšanas sagriež nedaudz mazākos gabaliņos, tad rodas vistas nageti- uzkodas, kas iet pie sirds gan lieliem, gan maziem. Šādi pagatavotu vistu var baudīt gan siltu, gan arī tad, kad tā kļuvusi vēsa. Tās garoziņa ir kraukšķiga, bet viducītis- mīksts un sulīgs. Kārdinoši, vai ne?

Sastāvdaļas:

1. divas vistas filejas (2-3 porcijām)

2. rīvmaize (es lietoju kaltētus 4 baltmaizes galiņus, ja tas nav izdarīts laicīgi, maizīti var sakaltēt arī krāsnī, var lietot arī veikalā nopērkamu,jau sagatavotu rīvmaizi)

3. ēdamkarote virtuves universālās garšvielas

4. 2-3 olas

Vistas fileju paralēli virtuves dēlītim, sagriežām plānākās daļās.

Tālāk varam atstāt tik pat lielus gabalus, es tos dalīju uz pusēm. taču ja taisam nagetus, vistas fileju sagriežam 3×3 cm lielos kubiņos.Samalcinam rīvmaizi. Pievienojam universālo virtuves garšvielu, kārtīgi izmaisam. Sāls Nav jāpievieno.Sakuļam olas, uz katru olu pielejam klāt ēdamkaroti ūdens. Sagatavojam visu cepšanai. Iesaku uz šķīvīša, kur pēc cepšanas liksiet vistas gabaliņus, uzklāt papīra dvielīti, lai tas sasūktu liekās taukvielas.Kad panna un eļļa sakarsušas, katru vistas gabaliņu iemērcam olā, tad rīvmaizē. Varam to atkārtot vēlreiz. Liekam cepties, līdz vistiņa kļuvusi zeltaini brūna. Tās viducītis būs  mīksts un sulīgs.Vistu varam pasniegt ar vārītiem dāzeņiem vai svaigiem salātiem. Labu apetīti!

2 Comments Add yours

  1. Kare saka:

    Forša uzkoda ballītēm!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s