Aveņu tiramisu

Vēlējos savus mīļos palutināt ar ko īpašu, tādēļ izvēlējos pagatavot īpašu desertu, netradicionālu tiramisu. Manuprāt, vasaras karstajos vakaros arī deseriem ir jābūt sulīgiem, atsvaidzinošiem un gaisīgiem. Tādēļ šajā tiramisu nav ne tradicionālās kafijas, ne kanēļa, taču neiztrūkst maskarpones siers un biskvīta cepumi. Deserts paredzēts 4-5 cilvēkiem.Sastāvdaļas:

1. viena paciņa biskvīta cepumi-tā sauktie dāmu pirkstiņi

2. apelsīnu sula no viena apelsīna

3.avenes (var izmantot arī zemenes, ogas var būt arī saldētas)-man vajadzēja apmēram 250g, bet var likt arī vairāk

4.250g maskarpones siera

5.200g saldā krējuma

6.5 olu dzeltenumi

7.200 g cukura

8. 9 grammi želtaīna

9. trauks kurā kārtosit desertu

Vispirms pagatavojam krēmu.Saldajam krējumam pievieno apmēram 100g cukura un visu saputo. Tad pievieno maskarpones sieru. Lēni iecilā. Tad pagatavojam želatīnu pēc ražotāja noteikumiem (lasīt uz želatīna paciņas).

Olu dzeltenumiem pievieno apmēram 100g cukura, samaisa un liek karsēties ūdens peldē. Es esmu atradusi kaliņu un bļodiņu, kuri ideāli sader kopā, jo bļodas mala ir nedaudz platāka kā katliņš- katliņā ielej karstu ūdeni, tā lai tas neaizskartu bļodiņas dibenu. Sāk sildīt, nepārtraukti maisa. Šī procedūra jāveic apmēram 5 minūtes. Tad sajauc visu kopā- olu masai pievieno putukrējuma-maskarpones masu un izkausēto želatīnu. Ja esat tikuši tik tālu, tad pārējais jau ir nieks 🙂

Sagatavojam trauku kurā kārtosim tiramisu. Šķīvītī vai lēzenā bļodiņā ielejam apelsīnu mērci, ņemam biskvīta cepumus un uz pāris sekundēm iegremdējam sulā. Tas tiešām jādara sekundes 2 vai 3 ne ilgāk, citādi gaisīgie cepumi izjuks. Kā arī tie sulā jāiegremdē tikai ar vienu sānu-tur kur nav cukura kārtiņas. Tā cepumu pēc cepuma, iegremdētu sulā, liekam trauka apakšā, cieši vienu pie otra. Tā veidojam pirmo kārtu.Pa virsu klājam krēmu un pārberam avenes. Tad atkal kārta ar dāmu pirksiņiem. Man kopumā sanāca trīs kārtas biskvīta cepumu un tikpat kārtas krēma un aveņu. Taču es biju izvēlējusies salīdzinoši nelielu trauku- apmēram 16X20 cm lielu, taču dziļu-9 cm. Jūs varat arī ņemt lielāku trauku, taču tad sanāks kādas divas cepumu kārtas. Pēdējā kārta ir krēms, kuru rotājam ar ogām. Deserts vislabāk garšos pēc 2vai 3 stundām, jo tad krēms būs sastindzis un garšas ievilkušās. Ir tiešām vērts izmēģināt!

Ja pamēģināji šo recepti un tev garšoja, vai ir ieteikumi, atstāj ziņu!

2 Comments Add yours

  1. Sanita saka:

    Ļoti gardi, taisu gandrīz katru dienu 🙂

  2. Lampone saka:

    Izklausās garšīgi, obligāti pamēģnāšu!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s