11 veidi kā savā uzturā lietot vairāk ūdeni

Ūdens ar guķiAtzīstos, ka savā ikdienā lietoju daudz par maz ūdens. Pat šajās karstajās dienās dzeru mazāk, nekā vajadzētu. Tādēļ meklēju dažādus veidus un mazus trikus, kas palīdzētu ūdeni lietot vairāk. Varbūt kāds no ieteikumiem noderēs arī tev! Sāc ar mazumiņu- arī tas būs liels solis pretī veselīgākai ikdienai.

Izmēģini kaut vienu no 10 ieteikumiem:

1. Ņem ūdeni sev līdzi. Mājās ūdeni lietojam biežāk, jo tas ir rokas stiepiena attālumā. Bet atrodoties darbā vai izbraucienā, parasti par ūdeni aizmirstam. Tad varam ieviest jaunu paradumu, nest mazu pudelīti somā un mašīnā. Lai ūdens, tavs draugs, visur ir līdzi.

2. Pievieno ūdenim garšu. Nevari iedzert vienkāršu ūdeni? Pievieno tam garšu. Rozmarīnu un gurķi vai greipfrūtu, apelsīnu un citronu vai ogas. Varbūt tev garšos ūdens ar meloni vai lieliem arbūza gabaliem.

3. Glāzei vienmēr jābūt pilnai.  Līdz ko esi izdzēris glāzi, papildini to.

4. Esi mūsdienīgs- izmanto aplikācijas. Mūsdienās arī telefons var palīdzēt lietot vairāk ūdens. Mana iemīļotā aplikācija ir Water balance. Ar tās palīdzību vari uzskatāmi redzēt savu ūdens patēriņu, turklāt programma atgādinās, kad pienākusi nākamā ūdens dzeršanas reize. Tas būs kā personīgais trenneris ūdens dzeršanā.

5. Dienu sāc ar ūdens glāzi. Ūdeni vari turēt pie gultas vai iemalkot to pirms brokastīm. Katru dienu sākot ar ūdens glāzi iekustināsi savu vielmaiņu kā arī tādā veidā ūdens dzeršanu vieglāk padarīt par savas ikdienas sastāvdaļu.

6. Dzer ar salmiņu. Arī šāds, it kā neliels triks, var palīdzēt iedzert vairāk ūdens. Galvenais padarīt savu ūdens patēriņu daudzveidīgāku.

7. Uzstādi personīgo mērķi- izaicini sevi. Iesākumā sāc ar mazumiņu, kaut vienu papildus glāzi ikdienā. Nospraud sev mēķi, katru dienu palielināt šo daudzumu, līdz būsi sasniedzis optimālo ūdens patēriņu. Piemēram, nosaki sev izaicinājumu- mēneša laikā sasniegt 2l ūdens dienā. Savus sasniegumus vari atzīmēt kalendārā, pielīmēt pie ledusskapja, rakstīt plānotājā vai dienasgrāmatā. Protams, par mērķa sasniegšanu vari noteikt sev kādu apbalvojumu. Es esmu nolēmusi katru nedēļu veikalā iegādāties aizvien lielāka tilpuma ūdens pudeli.

8. Ņem talkā palīgus. Izstāsti par savu nodomu saviem ģimenes locekļiem un aicini tos palīdzēt, atgādinot tev par ūdens lietošanu. Varbūt kāds darba kolēģis arī vēlas pievienoties. Kopā jautrāk!

9. Izveido savu ikdienas ritmu.  Vari izdomāt savus ūdens lietošanas paradumus un noteiktu ritmu- galvenais pie tā turēties. Piemēram, padzerties ikreiz, kad redzama tv reklāma. Lietot ūdeni katru stundu, padzerties pēc kafijas lietošanas, pēc ēdienreizes vai tualetes apmeklējuma. Piemēram, padzeries ikreiz iekāpjot mašīnā un beidzot braucienu, padzeries beidzot savu darba dienu vai ierodoties birojā.

10. Lieto interesantu glāzi vai pudeli. Lieto glāzes vai pudeli, kas tev tiešām patīk. Dažādo dzeršanas veidu, krāsas, piedevas. Esi radošs.

11. Ej un padzeries! Tagad!

DSC_8887Es centīšos!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s