Šokolādes krēma pīne

DSC_5997.jpgLai gan šis gardums izskatās elegants, to pagatavot ir gaužām vienkārši. Kā pildījumu varat lietot Nutellu vai kādu citu šokolādes krēmu. Tāpat to iespējams aizstāt ar kanēļa-svieta un cukura maisījumu.

Sastāvdaļas vienai vidēja izmēra pīnei:

  1. 95 g piena
  2. 25 g sviesta
  3. 10 g cukura
  4. 1/8 tējkarotes jeb šķipsniņa sāls
  5. 215 grami milti
  6. 4 grami sausā rauga
  7. 1 ola
  8. šokolādes krēms- aptuveni 2 ēdamkarotes

Katliņā liek sviestu, pienu, cukuru un sāli. Uz lēnas uguns karsē, līdz sviests, cukurs un sāls izkusuši. Nedaudz atdzesē, līdz piens ir maigi silts. Tad tajā iejauc sauso raugu un ļauj tam atdzīvoties aptuveni 5 minūtes. Sakuļ olu, aptuveni pusi piejaucam klāt mīklai- otru pusi no sakultās olas atstājot pīnes apziešanai pirms cepšanas. Iejaucam miltus un nedaudz pamīcam mīklu, līdz tā kļūst viendabīga un elastīga. Mīkla būs stingra. Ļaujam tai uzrūgt 1stundu.

DSC_5965.JPGTad no mīklas izrullē kvadrātu, aptunveni 30×40 cm lielu un 3-4mm plānu. Tas nekas, ja kvadrāta malas nav līdzenas un taisnas.

DSC_5966.JPGUzziežam iecerēto šokolādes krēmu (tam jābūt istabas temperatūrā). Kvadrātu sarullē, garā desā.DSC_5968.JPGŠo desu ar asu nazi uzmanīgi pārgriež uz pusēm atstājot nelielu galiņu, kas saturēs abas puses kopā. To labāk jau darīt uz pannas, kurā cepsiet pīni, lai vēlāk tā nav jāpārceļ.Tālāk veido pīni- labo malu liek pāri kreisajai, atkal labajā pusē esošo malu pārliek kreisajai un tā turpina līdz pīne gatava.
DSC_5969.JPGTo vēl uzmanīgi jāapsmērē ar sakulto olu, ļaujam mīklai vēl 20 minūtes uzrūgt. Tad to liek krāsnī, cep 20-22 minūtes 180 grādos.

dsc_6003Lai Garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s