Mandeļu un olbaltuma cepumi

DSC_65011ii.jpgKraukšķīga un viegli lūztoša mandeļu pamatne, gaisīgs olbaltuma krēms un kraukšķīga šokolādes garoziņa. Kur vēl labāk! Turklāt šis gardums nesatur miltus un piena produktus.

Sastāvdaļas mandeļu pamatnei:

  1. 170 grami samaltas veselas mandeles (šajā receptē nelieto mandeļu miltus, bet gan vienkārši smalki samaltas mandeles)
  2. 160 grami pūdercukurs
  3. 7 grami kakao (bez cukura)
  4. 1 olu baltums (ieteicams no vismaz m izmēra olas)

Sastāvdaļas olbaltuma krēmam:

  1. 112 grami cukura
  2. 60 grami cukura sīrups
  3. 40 grami ūdens
  4. 75 grami olu baltums (aptuveni no 2 olām)

Sastāvdaļas glazūrai:

  1. 100 grami tumšā šokolāde
  2. 2 tējkarotes saldā krējuma

DSC_6471.JPG

 

Vispirms pagatavo cepumu pamatnītes. Smalki samaļ mandeles, tām pievieno pūdercukuru, kakao un olas baltumu. Mīklu samīca ar roku vai virtuves kombainu. No sākuma šķitīs, ka tā ir pārāk cieta un drupena, taču vēlāk, sajaucoties visām sastāvdaļām, tā kļūs mīkstāka. Izrullē mīklu un izspiež mazus aplīšus. Cep 160 grādos 6-7 minūtes. Ja cepumi cepšanas laikā uzpūšas, tos pēc tam ar karoti nedaudz nolīdzina un piespiež. Ļauj atdzist uz pannas.

Tikmēr gatavo olbaltuma krēmu. Bļodā viegli saputo olu baltumus. Tad katliņā lej ūdeni, cukura sīrupu un cukuru. Maisot karsē līdz cukurs izkūst. Kad cukurs pilnībā izkusis, atļauj masai vārīties aptuveni 1 minūti. Tad seko sarežģītākā daļa. Ar vienu roku turam mikseri un kuļam olu baltumus ar lielu ātrumu, ar otru roku ņemam karsto cukura sīrupu un mazā strūkliņā lejam olbaltuma masā. Olbaltumi jāturpina kult līdz bļoda, kurā tie atrodas, no ārpuses vairs nav silta. Olbaltums kļuvis stingrs un spīdīgs. Ja tik tālu esat tikuši, tad pārējais ir nieks.

Kad olbaltumu masa uztaisīta, to pilda konditorejas maisiņā un uz cepumiem veido mazus tornīšus. Ja jums nav konditorejas maisa, tad varat izmantot arī vienkāršu biezāku pārtikas maisiņu, kuram nogriezts viens stūris.

dsc_65011ii

Tad cepumus uz 30 minūtēm ieliek saldētavā, lai tos varētu noglazēt ar šokolādi (tie ir gardi arī bez šokolādes kārtiņas). Ūdens peldē kausē šokolādi, kurai pievienots nedaudz saldā krējuma. Tikko cepumi izņemti no saldētavas, tā tos jāpārlej ar šokolādi. Varat mēģināt arī iegremdēt glazūrā, taču es baidījos riskēt un vienkārši lietoju tējkaroti.

P.S. esmu atklājusi jaunu šokolādes kausēšanas recepti- šokolādi ieliek biezā pārtikas maisiņa (piemēram tādā, kas domāts produktu saldēšanai) un ar visu maisiņu ieliek siltā ūdens peldē krūzītē vai nelielā bļodiņā. Kad šokolāde izkususi , nogriež maisiņa stūrīti un pārlej šokolādi kur un kā nepieciešams.

dsc_64791Šos gardumus ieteicams glabāt ledusskapī, pirms pasniegšanas neilgu laiku izņemot ārā.

Lai izdodas!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s