Pildīta paprika

 

Agrāk manas attiecības ar pariku nebija tās draudzīgākās. Taču, kad kādā restorānā nogaršoju perfekti pagatovotu pildīto papriku, man tā iegaršojās. Tādēļ sāku to gatavot arī savā virtuvē. Šis ir ātri un salīdzinoši vienkārši pagatavojams ēdiens.  Nesen mani ģimenes vīrieši pārnāca mājās ar svaigu papriku, pieprasot to pagatavot tieši šādā veidā, tad nu ķēros pie darba.

 

 

Nepieciešmās sastāvdaļas divām porcijām:

1.Divas paprikas

2.viena paciņa rīsu

3. 250g maltas gaļas

4. neliels sīpols

5.viena daiviņa ķiploka

6.4 ēdamkarotes skābā krājuma

7.nedaudz majonēzes

8.garšvielas pēc izvēlēs- es lietoju gaļas kopējo garšvielu maisījumu, šķipsniņu sāls, kā arī garšvielu maisījumu kartupeļu ēdieniem.

  • Liekam vārīties rīsus.  Paralēli uz pannas liekam malto gaļu, kurai pievinojam garšvielas, sāli, sasmalcinātus ķiplokus un sīpolus. Apcepam, līdz gaļa vairs nav sarkana. Es iesaku to neapcept brūnu, jo citādi rezultāts vairs nebūs sulīgs.
  • Kamēr vārās rīsi (20 min.), nomazgājam papriku. Katru pārgiežam uz pusēm. Izgriežam zaļo kātiņu, iztīram sēkliņas un izgriežam baltās daļas. Visvieglāk to ir izdarīt ar nelielu nazīti.
  • Kad gaļa izcepusies, rīsi izvārīti, tad tos sajaucam kopā. To ērti darīt uz pannas.
  • Tad visu pildam iztīrītajās papriku pusītēs. Kārtīgi sablīvējam. Tad meklējam karstumizturīgu trauku, kurā sarindojam pildītās paprikas. Tām pa virsu liekam krējuma cepurīti- apmēram 1 ēdamkaroti. Un garnējam ar majonēzi.
  • Liekam cepties 180 grādu karstumā. Jācep apmēram 30-40 minūtes. Esmu no tiem kam garšo kraukšķigi dārzeņi, taču ja vēlaties ļoti mīkstas un uz mēles kūstošas papriku pusītes, nāksies cept 45-50 minūtes. Gardums gatavs!

Labu apetīti!

One Comment Add yours

  1. kristine saka:

    Noteikti pamēģināšu 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s