Šokolādes torte ar maskarpones krēmu

Šokolādes torte.cepam.lvŠokolādes nekad nevar būt par daudz, vai ne? Man noteikti piekritīs mans mazais dēls, kuram lielāka kāruma par šokolādes kūku nav. Pēc viņa domām to var ēst gan brokastīs, gan vēlu vakarā un jebkurā gadalaikā. Un ja vēl kūka taisīta no īstām lauku olām, sviestiņa un citām kvalitatīvām izejvielām, tad mana sirds reizēm nevar nepiekrist dēlam. Bet tikai reizēm 🙂 P.S. Šīs tortes šokolādes krēms man ir liels atradums- gaisīgs un glāsmains, bet reizē stingrs un noturīgs, turklāt tortei dod skaistu spīdumu.

Sastāvdaļas:

1. 130 grami milti

2. 30 grami kakao

3. 160 grami brūna cukura (vai baltais)

4. 100 grami šokolādes

5. 130 grami sviests

6. 3 olas

7. 45ml salda krējuma

8.1 tējkarote cepamā pulvera

Šokolādes krēmam:

1. 300 grami tumšas šokolādes

2. 100ml salda krējuma

3. 2 ēdamkarotes kakao

4. 250 grami maskarpones

5.160 grami cukura

DSC_7733

Cepšanai lietoju 18 vai 20 cm diametra kūkas formu. Ieslēdzam krāsni 180 grādu karstumā. Sajaucam bļodā sausās sastāvdaļas- miltus, cukuru un cepamo pulveri līdz viss pilnībā sajaucies.

DSC_7732

Katliņā lej saldu krējumu un ieber šokolādi un sviestu-sagrieztu gabaliņos. Uz pavisam mazas liesmas izkausē, patstāvīgi maisot masu. Kad šokolāde izkususi, masai ļauj nedaudz atdzist. Tad pievieno olas dzeltenumu. Visu samaisa.

DSC_7734

Atsevišķā bļodā sakuļ olas baltumu. Tad apvieno šokolādes-olu masu ar miltiem, beigās iecilā olas baltumu. Nu tā, mīkla ir gatava un to var likt formā, kurā ieklāts cepamais papīrs. Krāsni nogriežam uz 160 grādiem!

DSC_7735

Kūka cepama 35-40 minūtes. Kamēr tā dziest pagatavojam krēmu.

DSC_7732

Atkal jau kausējam krējumu kopā ar šokolādi. Tad bļodā sajaucam maskarpones krēmu, kakao, cukuru un kausēto šokolādi. Visu sakuļam līdz masa ir pilnīgi viendabīga un gaisīga.

DSC_7747

Ja kūka atdzisusi, tad varam to likt kopā. Pārgriežam biskvītu uz pusēm. Tam virsū kārtojam aptuveni pusi krēma, virsū liekam otru biskvīta ripu. Atlikušā krēma pusi smērējam kūkas augšpusē, bet pārējo gar malām. Dekorējam ar svaigām odziņām, riekstiņiem vai šokolādes trifelēm.

DSC_7762

Šokolādes tortei jāļauj aptuveni 2 stundas atpūsties ledusskapī. Tad šokolādes krēms kļūst spīdīgs un stingrāks. Pirms pasniegšanas šokolādes torte vismaz 30 minūtes turama istabas temperatūrā.

Šokolādes torte.cepam.lv

Lai garda našķošanās!

3 Comments Add yours

  1. Reblogged this on Tomy Butterfly and commented:
    Mmmm..

  2. Tatjana saka:

    A kur tad paliek sviests?:)

    1. Paldies, ka ievērojāt! Izmainīju recepti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s