Strūdele. Kraukšķīgā.

Kopš tv biju redzējusi kā strūdeli gatavo vairāki šefpavāri, uzskatīju šo ēdienu par neiespējamo misiju. Pati arī nesadūšotos izmēģināt, ja nebūtu aizbraukusi ciemos uz Ventspils virtuvi. Tur arī dzima ideja par strūdeles taisīšanu.  Sanāca ļoti gardi. Nu ļoti kraukšķiga garoziņa, varbūt pat par daudz, bet pildījums silts un mīksts kā mammas buča.

Sastāvdaļas mīklai:

1.170g milti

2.2 ēdamkarotes eļļas

3.60 grami ūdens

4. šķipsniņa sāls

5. nedaudz eļļa pārziešanai

Pildījums:

1. 500 g saldskābu ābolu

2. 3 saujas rozīņu (kā nu kurš vēlas)

3. 60 grami cukura

4. 3 tējkarotes kanēlis

5. citrona miziņa

6. 4 ēdamkarotes rīvmaizes

7. 80 g sviesta pārziešanai

Visiem produktiem jābūt istabas temperatūrā.

Bļodā ieber miltus, pievieno eļļu, sāli un ūdeni. Mīca mīklu līdz tā ir viendabīga, vairs nelīp pie bļodas. Izveido nelielu bumbiņu, kuru apziež ar eļļu un noliek uz pusstundu atpūsties vēsumā.Tikmēr nomizo ābolus, sagriež šķēlītēs. Rozīnes izmērcē. Var paturēt arī rumā. Ja rīvmaizi gatavosiet paši, kā es- ir īstais laiks apgrauzdēt un sarīvēt maizīti.Sajaucam cukuru, citrona miziņu un kanēli. Laiks rullēt mīklu. Daudzās receptēs iesaka to darīt uz dvieļa, taču es izmantoju ceparo papīru, kas, manuprāt, ir daudz vienkāršāk. Nav nepieciešami papildus milti, tikai pacietība. Es rullēju, līdz mīkla ir tik plāna, ka tai teju var redzēt cauri. Uz trešdaļas mīklas klājam pildījumu. Vispirms rīvmaizi, tad ābolus un rozīnes. Tad cukuru ar kanēli un citrona miziņu.

Kad tas izdarīts, seko pats atbildīgākais un grūtākais process- mīklas locīšana. Tā nedaudz atgādina suši veidošanu, kur lieti noder cepamais papīrs uz kura atrodas mīkla. Lēni, aiz stūra, kur atrodas āboli sākam velt mīklu, tādējādi ietinot ābolus mīklā. To varam darīt arī izmantojot cepamo papīru.

Tinam, tinam..

Kad strūdele satīta, tā ka vaļējais sāns ir apakšā, aizlokam galus. Un ar visu cepampapīru to pārceļam uz cepampannas. Lēni un uzmanīgi.Pārziežam ar kausētu sviestiņu un liekam cepties, 170-180 grādu karstumā 45 minūtes. Ik pa desmit minūtēm strūdele ir no jauna jāapziež ar sviestu. Tā kā es to tik cītīgi nedarīju, mīkla bija ļoti trausla, taču reizē arī ļoti kraukšķīga.Labu apetīti!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s