Brokastu maizītes.

Šādas maizītes gatavoju iepriekšējā vakarā, kad zinu, no rīta nebūs laiks gatavot brokastis, bet bez tām nevar izdzīvot. Tādas līdzņemamās uzkodas. Šādas maizītes ir ļoti kraukšķīgas, sātīgas un gardas arī nākamajā dienā. Bet vispār jau tādas var dot arī negaidītiem ciemiņiem. Un pildījumu iespējams variēt no tā kas ir ledusskapī, vai pašam gatavotājam vislabāk iet pie sirds.

Sastāvdaļas (divām maizītēm):

1. 2 plāksnītes saldēta kārtainā mīkla (protams, ja nesteidzaties, vislabāk izvēlēties paštaisītu kārtaino mīklu)

2. 2 šķēles šķinķīša vai žāvētas gaļas

3. 2 šķēles siera

4. 2 tējkarotes tomatu mērces

5. Sastāvdaļas pēc izvēles un iespējām, piemēram, nedaudz paprika, tomāts, marinēti gurķīši, marinēti šampinjoni un sīpoliņi, olīves. Bet maizītes var pildīt arī ar žāvētiem tomātiem, fetas sieru, olīvām, ķirštomātiņiem, sīpolu riņķīšiem un citām gardām lietām.

6. garšvielas- origāno jeb picas kopējās garšvielas

Kamēr atkūst mīklas plāksnītes, visus pildījuma produktus sagriežam mazos kubiņos.

Mīklas plāksnītes sagriežam uz pusēm- tā izveidojas četri 10x 10 cm lieli kvadrāti. Divus kvadrātiņus kārtīgi apziežam ar ūdeni un uzliekam otru mīklas plāksnīti virsū.Tādējādi izveidojas pamatne divām maizītēm. Rūpīgi ar dakšinu sadurstam mīklu, no visām malām atstājot brīvu apmēram centimetru lielu josliņu. Jādur pilnīgi cauri abiem mīklas slāņiem.Sadurstītajā zonā smērējam tomātu mērci un bagātīgi klājam pildījumu. Veidojam tik lielu kaudzīti cik vien protam. Pa virsu uzkaisam garšvielas.Liekam cepties siltā krāsnī 180-200 grādu karstumā, kamēr maizītes ir zeltaini brūnas. Cepšanas laikā lieki neveram vaļā krāsns durvis. Labu apetīti!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s