Braunijs

DSC_5799 Intensīva šokolādes garša, mitra un sulīga tekstūra, vienkāršas un kvalitatīvas sastāvdaļas. Grūtākais braunija pagatavošanā ir to nepārcept, jo tādejādi tie paliks sausi un neizteiksmīgi. Es to gatavošanā lietoju arī nedaudz šokolādes, kurai pievienoti rieksti. Šo recepti ieteica mana vīra māsa, tādēļ liels paldies viņai!

1.300 grami tumšās šokolādes (kakao sastāvs 70%)

2.150 grami sviesta

3.4 olas

4.100 grami miltu

5. tējkarote cepamā pulvera

6.100 grami cukura

DSC_5779Uz lēnas uguns izkausējam sviestu un šokolādi. Citā bļodā sajaucam olas, miltus, cepamo pulveri. DSC_5780Sajaucam abas masas kopā. Aptuvenais cepšanas ilgums ir 30 minūtes, ja lietojat 20×30 centimetru lielu cepamtrauku vai arī 24cm diametra kūku formu. Gatavību pārbauda ar koka irbulīti- ja pie tā mīkla ir šķidra-braunijs vēl nav gatavs, taču ja izvelkot kociņš ir mitrs, ar dažiem garduma gabaliņiem-braunijs gatavs.DSC_5799Vēsu brauniju sagriežam četrstūra gabaliņos. Lai labi garšo!

One Comment Add yours

  1. ilisa saka:

    Šokolāde un sviestiņš noteikti jākausē ūdens peldē. Katliņā 3 cm ūdeni uzvāra, nogriež uguni un liek iekšā trauku ar šokolādi un sviestu, maisa, līdz izkusis. Miltu vietā liekot mandeļu miltus (vai daļu), sanāks vēl gardāk!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s