Labākās kūkotavas Parīzē

EifelisFrancija un Parīze ir slavena ar savu izsmalcināto kulināriju. Tādēļ nav brīnums, ka uz katra ielas stūra ir kāds maizes veikaliņš, kafeinīca, restorāns, šokolādes veikaliņš vai kūkotava un tieši par tām šoreiz gribētu dalīties iespaidos. Par kūkotavām tās saucu tādēļ, ka piemērotāku nosaukumu īsti nespēju atrast. Šajos veikaliņos pārdod tikai kūciņas, eklērus, macarūnus un tajos neatrast maizi vai parastas bulciņas. Es Parīzē esmu apmeklējusi vairākas šādas kūkotavas un trīs ļoti īpašas ieteikšu arī jums. Vai tās ir labākās, spriediet paši, taču man tās noteikti tādas ir.1.Gilles Marchal

kuk

 

Šīs kūkotavas ir ar nelielu gardumu izvēli, taču katrs no tiem ir izcils. Tai Parīzē ir vairāki veikaliņi, taču es apmeklēju to, kura atrodas Montmartras pakājē. Izkāpjot no metro stacijas un dodoties augšup pa kalnu, kopā ar tūristu straumēm, tas atradīsies ielas kreisajā pusē. Šajā veikalā kūciņa tiek prezentēta un pasniegta kā neliels dārgums, tās rotā ēdamais zelts un tās tiek iesaiņotas mazās, elegantās kastītēs. Es izvēlējos nogaršot kūku- Opera. Tā nopērkama vairumā kūkotavu. Kārtaina šokolādes, kakao un izteikta ekspreso garša. Vēl nogaršoju kūciņu- Eksotika- smilšu mīklas pamatne rotāta ar mango un citrusaugļiem, pārlieta ar laima karameli. cena par katru mazo kūciņu ir aptuveni 5-8 eiro. Madelainas cepumi nopērkami sākot no 1,70 Eiro gabalā.

2.Pierre Herme

Macarūni Parīzē

Šie veikaliņi izceļas ar savu dizainu un interjeru. Tie ir tumšā krāsā un klusinātu gaismu, izeļot macarūnus ar kuriem ievērojamas ir šīs kūkotavas. Konditors Pierre Herme izceļas ar moderu un mūsdienīgu garšu kombinācijām, kas atspoguļojas arī veikalu dizainā. Viens macarūns maksā nedaudz vairāk kā 2 Eiro. Es nogaršoju šokolādes, karameļu, lazdu riekstu, rožu macarūnus, kā arī jaunmu- dārza macarūnus (ar citronu un apelsīnu miziņas garšu, nedaudz rūgtenus un saldus reizē). Vislabāk man garšoja šokolādes, rožu un dārza macarūni. Jāatzīst, ka mani pārsteidza to intensīvā, izteiktā garša, kāda ne vienmēr ir raksturīga Latvijā nopērkamajiem gardumiem. Manuprāt, vairākās vietās Latvijā nopērkamie makarūni ir perfektāki izskatā- ikkatra maliņa ir izcila, bet garšas intensitātes un īpašību ziņā- šie Parīze gardumi bija galvas tiesu pārāki.

3. L’éclair de génie

Eklēri Parīzē

 

Trešais, un jāatzīst, ka mans favorīts, ir eklēru veikaliņš. Jā, šajā veikalā nopērkami tieši eklēri. Ne kūkas, ne bulciņas, ne kruasāni, tikai eklēri. Un ne jau parasti, kādi nopērkami teju katrā Parīzes maiznīcā. Šeit ikkatrs eklērs ir mazs mākslas darbs. Es izvēlējos nobaudīt šokolādes- lazdu riekstu eklērus un ” Sārtos” eklērus. Šokolādes eklēra vidū bija maigs, teju mākonim līdzīgs šokolādes krēms ar karamelizētu lazdu riekstu gabaliņiem. ” Sārtajā” eklērā apvienotas kako un aveņu garšas, iekrāsots sarkanā krāsā un pārklāts ar marcipānu un sārtu aveņu karameli. Cena- aptuveni 5-6 Eiro par eklēru. Es apmeklēju veikaliņu Parīzes centrā, bet neliels stends pieejams pat Luvras muzejā.

Un ko es jaunu ieguvu? Ko es iemācījos? Es ticu, ka Latvijā ir daudzi izcili konditori, kas spēj pagatavot labus un pat vēl labākus un kvalitatīvākus gardumus, nekā Parīzē, taču šeit īpaša uzmanība tiek pievērsta tieši ēdiena pasniegšanas veidam. Ikkatrs sīkums ir svarīgs- veikala apgaismojums, interjers, kastīte un maisiņš kādā tiek iepakots tavs pirkums, pārdevējas attieksme un smaids. Un tieši šie sīkumi mani apbūra. Un, protams, deva iedvesmu jauniem eksperimentiem virtuvē!

Un tādēļ novēlu arī jums- tuvus (kaut līdz otram pilsētas galam) un tālus ceļojumus, galvenais jaunu iespaidu un neparastu garšu pilnus!

From Paris with Love!

Karīna

3 Comments Add yours

  1. janis420 saka:

    Paldies par izsmeļošo rakstu! Tieši plānoju ceļojumu uz Parīzi un noteikti ieciemošos kādā no Tevis minētajām vietām 🙂

    1. Super, prieks, ja noderēja. Manis norādītajās mājas lapās vari atrast

  2. atrast filiāļu adreses. Lai izdodas iespaidiem bagāts ceļojums!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s