Uz Lieldienu pusdienām bija pieteicies paprāvs pulciņš ciemiņu. Pēc šūpošanās un olu ripināšanas svaigā gaisā visi bija manāmi izsalkuši, tādēļ galdā bija jāceļ kas īpašs. Manuprāt, šādiem pavasarīgiem svētkiem vispiemērotākais ir jēra cepetis, kas pēc garšas ir maigs (ja izvēlēts jērs, nevis veca aita), bet rozmarīns tā buķeti padara intersantu un bagātīgu. Jēra kāja, ietīta un cepta follijā, ir ļoti saulīga, tai nav nepieciešama papildus mērce. Īpaši pavasarīgai noskaņai iesaku šo cepeti pasniegt ar tvaicētiem dārzeņiem vai svaigiem lapu salātiem.Sastāvdaļas:
1. Jēra kāja
2. 2 rozmarīna zariņi (uz 2 kg gaļas, nerēķinot kaulu)
3. ķiploks (8-9 daiviņas)
4. sāls
5. citrons
Smalki sakapā ķiplokus, no rozmarīna kātiņa notrauc lapiņas un sakapā kopā ar ķiploku un sāli (apmēram 2-3 ēdamkarotes, atkarībā no kājas izmēriem).
Jēra kāju ieziež ar citronu sulu, lieto apmēram pusi no liela citrona. Rūpīgi iemasē. Tad jēra gaļā izdara iegriezumus.
Ar garu, asu nazi veic iegriezumu gar kājas centrālo kaulu. Nelielākus, dziļākus iegriezumus līdz kaulam izdara arī pārējā kājā. Tajos rūpīgi pilda ar rozmarīna, ķiploku un sāls maisījumu. Tad arī kājas ārpusi rūpīgi iemasē ar šo maisījumu.
Ugunsdrošā traukā liekam cepamo folliju, tajā liekam kāju un rūpīgi ietinam. Cepšana- uz katriem 450 gramiem gaļas (bez kaula) jārēķina 20 minūtes cepšanas laika 200- 220 grādu temperatūrā plus 20 minūtes, kuras ļaujam gaļai atpūsties. Es savu cepeti cepu attiecīgi stundu un pēdējās desmit minūtes noņēmu folliju, krāsnī ieslēdzu grilla režīmu. Ja jūsu krāsnij tāda nav, iesaku, folliju noņemt 20 minūtes pirms cepšanas laika beigām. Kad gaļa izcepta, to atstāj atpūsties mērenā siltumā. Pasniedz griežot šķēlēs.
Labu apetīti!