Kēkss ar sirsniņu

Kēkss ar pārsteigumu No ārpuses šis ir visparastākais kēkss, taču tas sevī slēpj īstu sirsniņu. Par šāda veida konditorejas izstrādājumiem biju vairākkārt lasījusi un skatījusies pamācības, bet īsti neticēju, ka rezultāts būs labs. Pirmkārt, šaubījos vai apkārtējā mīkla nesabojās sirsniņas krāsu un viss nepārvērtīsies neveiksmīgā kleksī. Otrkārt, nebiju pārliecināta, ka iekšējā sirsniņa nepārcepsies un nebūs sausa no otrreizējas cepšanas. Taču visas šaubas pie malas, iznākums tiešām ir labu labais.

Sastāvdaļas dzeltenajai daļai:

1.250 grami milti

2.125 grami sviests

3.110 grami cukura

4.40grami piena

5.3 olas

6.1 tējkarote cepamā pulvera

7.šķipsniņa mīlestības

Sastāvdaļas brūnajai daļai:

1.250 grami milti

2.125 grami sviests

3.110 grami cukura

4.40grami piena

5.3 olas

6.1 tējkarote cepamā pulvera

7.4 ēdamkarotes kakao

DSC_7119

 

 

 

 

 

Šī kēksa pagatavošanas princips ir sekojošs- tiek cepti divi kēksi. No pirmā tiek izveidota sirsniņa, no otra top pārējais kēkss. Vispirms jāizcep sirsniņas daļa, jūsu izvēle- vai tā ir brūna vai dzeltena. Tātad gatavojam pirmo kēksu. Olas sakuļ ar mīkstu sviestu, cukuru, pienu. Otrā bļodā sajaucam miltus un cepamo pulveri, tad pievieno olu masu. Visu samaisa.

DSC_7124

 

 

 

 

 

 

 

Kēksu cep 35-40 minūtes 180 grādos. Tā gatavību pārbaudām ar irbulīti. Kamēr pirmais kēkss dziest var sajaukt otra kēksa olu masu. Kad pirmais kēkss atdzisis to sagriež šķēlītēs.

DSC_7127

 

 

 

 

 

Ar formiņas palīdzību no šķēlēm izspiež sirsniņas. Tad var pagatavot otro kēksa mīklu, ja neesat paveikuši to līdz šim.

DSC_7120

 

 

 

 

 

Drošības pēc kēksa formā vienmēr ieklāju cepamo papīru. Formā lej aptuveni 1/3, ne vairāk, no otrās masas. Tajā vienu pie otras stāvus sasprauž sirsniņas (atvainojos, ka nav foto).

DSC_7125

 

 

 

 

 

 

 

Tad gar sirsniņas malām un pa virsu pārklāj atlikušo kēksa mīklu. Cepam atkal 35-40 minūtes. Kēksa gatavību pārbauda ar irbulīti, to iespraužot tuvāk kēksa malām.

DSC_7129

 

 

 

 

 

Nākošreiz mēģināšu pagatavot kēksu ar divām mazākām sirsniņām. Tomēr iesaku apsvērt to lielumu, jo kēkss ir gaisīgs, pārāk mazas sirsniņas var izskatīties pēc parastiem pleķīšiem. Protams, varat mēģināt kēksā iecept arī citas formas pārsteigumu. Šis kēkss ļoti patika manam dēlam, ceru ka arī jums!

Kēkss ar pārsteigumu

 

 

 

 

 

 

Lai izdodas!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s